ĒDINĀŠANA SANATORIJĀ

restuarant
restuarant

press to zoom
restuarant 2
restuarant 2

press to zoom
restuarant 3
restuarant 3

press to zoom
restuarant
restuarant

press to zoom
1/3

Dārgie Viesi!

 

Mūsu draudzīgā kolektīva un šefpavāra Vitālija vārdā priecājamies Jūs sveikt sanatorijas restorānā. Mēs piedāvājam garšīgus, augstas kvalitātes ēdienus, un vienmēr esam atvērti Jūsu vēlmēm.

 

Sanatorija „Belorusija” piedāvā daudzveidīgu, pilnvērtīgu un diētisku uzturu. Ārstnieciskās ēdienkartes veidošanā tika ņemtas vērā dažādas slimību attīstības stadijas un profili, kā arī atpūtnieku individuālās vēlmes. Ēdienkartē ir iekļauti gan karstie ēdieni gan zupas un uzkodas. Piemērotāko diētu nosaka ārsts katram sanatorijas Viesim individuāli, ņemot vērā viņa veselības stāvokli.

 

Ārstnieciskais uzturs labvēlīgi ietekmē Jūsu veselību un var uzlabo kompleksās ārstnieciskās terapijas rezultātus. Pareizi piemērota diēta var samazināt hronisku slimību progresu un kavēt jaunu slimību attīstību.

 

Mūsu sanatorijā priecājamies jums piedāvāt daudzveidīgu un sabalansētu ēdināšanu balstoties uz sekojošām diētām – pamat diēta (B), diēta kuņģa zarnu trakta, aknu un žults izvades sistēmas saslimšanu gadījumā (P), diēta nieru slimību gadījumā (N), diēta liekā svara, cukura diabēta un sirds un asinsvadu slimību gadījumā (D). Sanatorijā ir izstrādāta arī atsevišķa diēta svara samazināšanai un piemērota ēdienkarte bērniem.

Informācija par diētām

Pamat diēta (B)

(analogs skaitļu sistēmas diētai Nr. 15)

 

Raksturojums: fizioloģiski pilnvērtīgs uzturs ar veselam cilvēkam atbilstošu enerģētisko vērtību, olbaltumvielām, taukiem un ogļhidrātiem.
Diētas nozīmēšanas mērķis: nodrošināt pilnvērtīgi sabalansētu uzturu.

Indikācijas diētai: slimību gadījumā, kuru terapijā nav nepieciešams specifisks uzturs.

Diēta kuņģa zarnu trakta, aknu un žults izvades sistēmas saslimšanu gadījumā (P)

(analogs skaitļu sistēmas diētai Nr. 5)

 

Raksturojums: mehāniski, ķīmiski un termiski saudzējošs, fizioloģiski pilnvērtīgs uzturs. Diētā netiek izmantoti grūti sagremojami produkti un ēdiens, kas izraisa pastiprinātu gāzu un gremošanas sulu veidošanos, ierobežoti rupja maluma produkti un garšvielas.

Maltītes gatavošanas pamatprincipi: tiek izmantotas vārīšanas, tvaicēšanas un konvekcijas gatavošanas metodes.

Diētas nozīmēšanas mērķis: nodrošināt piemērotu uzturu gremošanas orgānu funkciju normalizācijai.

Indikācijas diētai: kuņģa zarnu trakta, aizkuņģa dziedzera, aknu un žultsceļu slimības.

Diēta nieru slimību gadījumā (N)

(analogs skaitļu sistēmas diētai Nr. 7, 10)

 

Raksturojums: diēta ar ierobežotu šķidruma, nātrija hlorīda, kālija un fosfora daudzumu.

Maltītes gatavošanas pamatprincipi: ierobežots sāls patēriņš, izmantotas saudzējošas gatavošanas metodes – vārīšana, tvaicēšana un konvekcija.

Diētas nozīmēšanas mērķis: ierobežot kālija, fosfora, nātrija daudzumu un šķidruma aizturi, saudzējot nieru darbības funkciju.

Indikācijas diētai: nieru slimības.

Diēta liekā svara, cukura diabēta, sirds un asinsvadu slimību gadījumā (D)

(analogs skaitļu sistēmas diētai Nr. 8, 9)

 

Raksturojums: diēta ar ierobežotu viegli asimilējamu ogļhidrātu (rafinēti graudi, makaroni un miltu izstrādājumi, kartupeļi, produkti ar lielu cukura daudzumu, saldināti dzērieni), dzīvnieku tauku, holesterīna un sāls daudzumu. Palielināts šķiedrvielu daudzums (dārzeņi, augļi, pākšaugi, pilngraudi).

Maltītes gatavošanas pamatprincipi: tiek izmantotas vārīšanas, tvaicēšanas un konvekcijas gatavošanas metodes.

Diētas nozīmēšanas mērķis: svara samazināšana, ogļhidrātu un lipīdu vielmaiņas korekcija.

Indikācijas diētai: liekais svars, metabolais sindroms, cukura diabēts, sirds un asinsvadu slimības, arteriāla hipertensija.
 

Diēta svara samazināšanai

 

Mēs piedāvājam uztura programmu veselīgai svara korekcijai. Diēta piemērota, lai uzsāktu mērenu svara samazināšanu (0.5-1 kg nedēļā) speciālistu uzraudzībā un to turpinātu arī atgriežoties mājās. Strauja svara samazināšana var izraisīt nopietnas veselības problēmas un samazināt vielmaiņas ātrumu, tādēļ mēs atbalstam mērenu svara samazinājumu, kuram ir pozitīva ietekme gan uz veselību, gan vielmaiņu.

Programmas ietvaros Jums tiks noteikts optimālais svars, nepieciešamais enerģijas daudzums un piemērota individuāla sanatorijas ēdienkarte. Ar uztura speciālistu tiks izrunāti ēšanas paradumi, un atrasta piemērotākā stratēģija mērķa sasniegšanai, sniegtas detalizētas rekomendācijas tālākai diētas turpināšanai mājās.

 

Raksturojums: diēta ir ierobežotu enerģijas, viegli asimilējamu ogļhidrātu un dzīvnieku tauku daudzumu.

Maltītes gatavošanas pamatprincipi: tiek izmantotas vārīšanas, tvaicēšanas un konvekcijas gatavošanas metodes.

Diētas mērķis: optimāla svara samazināšana, nenodarot kaitējumu veselībai.

Indikācijas diētai: liekais svars, metabolais sindroms, cukura diabēts, sirds un asinsvadu slimības, arteriāla hipertensija, paaugstināts holesterīns.

jur_edited.png
jur.png
jur.png
Jūrmalas caurlaidi
fee.png